O certyfikacji

Certyfikat Digital Europe

European Digital Certificate to egzamin dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia, który weryfikuje kompetencje cyfrowe uczestnika. Jest egzaminem zgodnym z Europejską Ramą Kompetencji Cyfrowych dla Obywateli DIGCOMP w wersji 1.0 oraz 2.0, które zawierają 21 kompetencji ramowych, zgrupowanych w pięciu obszarach:

  • Umiejętność korzystania z informacji i z danych
  • Komunikacja i współpraca
  • Tworzenie treści cyfrowych
  • Bezpieczeństwo
  • Rozwiązywanie problemów

Struktura egzaminu:

Pełny egzamin European Digital Certificate składa się z pięciu modułów, które odpowiadają poszczególnym ramom kompetencji cyfrowych.

W ramach pojedynczego egzaminu zostaje zweryfikowany co najmniej jeden obszar kompetencji na jednym z trzech poziomów zaawansowania.

Każdy moduł egzaminacyjny składa się z 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru.

Czas przeznaczony na każdy moduł to 25 minut. Egzamin European Digital Certificate sprawdzający wszystkie 21 kompetencji ramowych.

Przebieg egzaminu:

System egzaminacyjny European Digital Certificate ma formę platformy internetowej dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej.

Po zarejestrowaniu uczestnik zostanie automatycznie zalogowany na platformie egzaminacyjnej European Digital Certificate. Przystępując do egzaminu, uczestnik wprowadza numer egzaminatora oraz indywidualny numer sesji egzaminacyjnej, które przekazuje mu egzaminator.

Wynik egzaminu uczestnik może sprawdzić bezpośrednio po zakończeniu sesji. Certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności z zakresu ICT jest wystawiany przez Fundację Digital Europe. Jego wzór znajduje się po prawej stronie.

CERTYFIKAT-small

Przykładowy certyfikat

Broszura:

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to dFlip 3D Flipbook WordPress Help documentation.

O certyfikacji

pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish
Skip to content